Co jakiś czas wybieramy się na imprezę z powodu jakiejś ważnej okazji. Może to być rocznica naszego związku, wesele kogoś bliskiego lub czyjeś urodziny. W każdej z tych sytuacji staramy się wyglądać jak najlepiej, a częścią naszego wizerunku jest odpowiednio dopasowany makijaż wieczorowy. Profesjonalne salony wizażu oferują wykonanie takich usług, niekiedy za dosyć wygórowaną cenę. Nie jest to jednak jedyna opcja, na jaką możemy się zdecydować! Jak samodzielnie wykonać makijaż wieczorowy krok po kroku? Przedstawiamy sprawdzone porady!
Spis treści:
MAKIJAŻ WIECZOROWY – PIELĘGNACJA CERY
Aby makijaż wieczorowy wyglądał dobrze i świeżo, powinnyśmy w pierwszej kolejności zadbać o kondycję cery. Nawet najlepiej dobrany podkład nie ukryje suchej skóry czy zaskórników, dlatego tak ważne jest, aby na co dzień przykładać wiele uwagi do rytuałów oczyszczających i nawilżających. Dużą rolę w pielęgnacji odgrywa dobór odpowiednich kosmetyków. Warto, aby ich skład był w jak największym stopniu naturalny, tak, aby produkty nie podrażniały j skóry i pomagały utrzymywać jej właściwe pH. Jeżeli stosujemy makijaż, jego zmywanie po całym dniu powinno być przeprowadzane wyjątkowo starannie,aby żadne zanieczyszczenia nie pozostawały na noc na skórze. Godnym polecenia produktem do demakijażu jest SWEDERM® FACE CLEANSER – łagodna, kremowa pianka, która nie tylko doskonale oczyszcza pory, ale również odżywia komórki i chroni je przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Na zakończenie wieczornej toalety warto zastosować Face toner – tonik o właściwościach kojących i nawilżających. Raz albo dwa razy w tygodniu zastosuj Face Scrub, żeby nadać skórze jedwabistej gładkości.
W codziennej pielęgnacji twarzy doskonale sprawdzają się wegańskie skin foody, które odżywiają skórę, pomagając jej zachować zdrowy, młodzieńczy wygląd. Doskonałą opcją na domowe SPA są maseczki do twarzy Face Mask 4w1 oraz Instant Beauty & Detox Face Mask, dzięki którym możemy pozbyć się martwego naskórka oraz głęboko nawilżyć cerę. Do codziennego stosowania przeznaczone są natomiast krem Face Cream oraz Face Booster, a także odżywcza emulsja pod oczy Eye Serum. Aby zapobiec pierzchnięciu ust, warto stosować delikatną pomadkę ochronną Lip Care Velvet & Soft Lips.
MAKIJAŻ WIECZOROWY KROK PO KROKU – DLA BRUNETEK I BLONDYNEK
Gdy nasza skóra jest odpowiednio oczyszczona, nawilżona i odżywiona, przychodzi czas na nałożenie na nią kosmetyków kolorowych. Profesjonalne salony wizażu mają oczywiście szeroką ofertę, jednak jeśli chodzi o makijaż wieczorowy, cena usługi może być zaskakująco wysoka. W zależności od tego, ile czasu trwa wykonanie danej kompozycji, oraz jakie produkty są w niej wykorzystywane, cena samego make-upu może wynosić od 150 do nawet 400 złotych! Dodatkowa kwota może też zostać doliczona za dojazd wizażystki do naszego domu lub innego miejsca, w którym przygotowujemy się do imprezy. Czy zatem opłaca się wydawać na ten cel tak dużo pieniędzy? Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, jednak warto zastanowić się nad samodzielnym wykonaniem makijażu wieczorowego. Stosując kosmetyki najwyższej jakości, możemy uzyskać efekt zbliżony do tego, który oferują profesjonalne salony wizażu.
Jak zrobić makijaż wieczorowy? Gdy pierwszy krok, czyli przygotowanie cery, mamy już za sobą, należy nałożyć na twarz, szyję i dekolt kosmetyki kolorowe, stosując się do poniższej kolejności.
1.PODKŁAD POD MAKIJAŻ
Zadaniem podkładu jest wyrównanie kolorytu skóry, wstępne przykrycie niedoskonałości oraz stworzenie bazy, na której pozostałe produkty będą się doskonale utrzymywać. Podstawą jest dobranie odpowiedniego dla naszej karnacji odcienia podkładu – makijaż wieczorowy dla blondynek o jasnej cerze powinien być oparty na innej bazie niż makijaż wieczorowy dla brunetek o bardziej śródziemnomorskim typie urody.
Miłośniczkom lekkiego krycia i naturalnego, niemal niewidocznego wykończenia polecamy BB Cream. Jest to kosmetyk 3w1, którego zadaniem jest nie tylko wyrównanie kolorytu cery, ale także jej nawilżenie i ochrona przeciwsłoneczna. Tę ostatnią funkcję spełnia również fluid SWEDERM® B PERFECT, który dodatkowo stanowi doskonałe serum regenerujące do twarzy. Trzecia propozycja to Perfect Drop – lekki fluid o naturalnym wykończeniu, zamknięty w wygodnym, szklanym opakowaniu z pipetą.
Warto pamiętać o tym, że podkład powinien być równomiernie rozłożony nie tylko na twarzy, Należy pokryć nim również takie części ciała, jak uszy, podbródek, szyja i dekolt. W dalszych krokach wszystkie te miejsca trzeba również przypudrować. Opcją do rozważenia jest także konturowanie (stosowane zwłaszcza w okolicach dekoltu).
2. KOREKTOR NA NIEDOSKONAŁOŚCI I POD OCZY
Korektor to kosmetyk, który ma dwa zadania: przykrywanie niedoskonałości, z którymi nie poradził sobie podkład, oraz rozjaśnianie środkowej części twarzy. Dobrze wygląda nałożony pod oczami, na szczycie nosa, na środku czoła i na brodzie. Do zakrywania najbardziej upartych wyprysków, naczynek czy przebarwień doskonale nadają się mocno kryjące korektory typu kamuflaż.
3. PUDER
Zadaniem pudru jest utrwalenie nałożonych uprzednio kosmetyków i sprawienie, że nie będą one migrowały po naszej twarzy. Inną ważną funkcją jest redukcja wydzielania sebum, czyli zapobieganie „wyświecaniu się” cery w strategicznych miejscach, takich jak czoło, okolice nosa czy policzki. Przed długim, ekscytującym wieczorem, nierzadko odbywającym się w blasku fleszy, warto posłużyć się sprawdzonym pudrem matującym Perfectly Matte. Ten prasowany kosmetyk nie rozsypie się w torebce, dlatego też można śmiało zabrać go ze sobą na przyjęcie.
4. BRONZER
Konturowanie twarzy, a niekiedy także dekoltu, to wyjątkowo ważny etap wykonywania makijażu. Dobrze dobrany Bronzing Stone pomaga uwypuklić kości policzkowe, optycznie zmniejszyć nos, a nawet sprawić, że wizualnie wydajemy się o kilka kilogramów lżejsze. Ciekawym zabiegiem jest także delikatne muśnięcie kosmetykiem całego obszaru twarzy i jej okolic. Dzięki temu osiągamy efekt delikatnej opalenizny.
5. RÓŻ
Zdrowa cera jest promienna i lekko zarumieniona – taki właśnie efekt osiągamy, muskając policzki odpowiednio dopasowanym różem. W makijażu wieczorowym kosmetyk ten może być nieco wyraźniejszy niż w dziennej odsłonie. Miłośniczki świetlistego looku mogą pokusić się również o użycie różu z drobinkami odbijającymi światło.
6. ROZŚWIETLACZ
Finalny element makijażu twarzy. W zależności od naszych upodobań możemy użyć rozświetlacza z wyraźnymi fragmentami brokatu, lub bardziej miałkiego produktu, który utworzy na naszej cerze gładką, pełną świeżości taflę. Rozświetlacz nakładamy na szczyty kości jarzmowych, a także na grzbiet nosa. Możemy także musnąć nim środkową część czoła, brodę i przestrzeń nad ustami (tzw. łuk kupidyna). Kosmetyk ten doskonale sprawdza się także w makijażu oczu – jako wykończenie w wewnętrznych kącikach, a nawet na łuku brwiowym.
7. MAKIJAŻ BRWI
Możemy go wykonać za pomocą różnych kosmetyków – od kredek, przez pomady, aż po prasowane cienie. Aby utrwalić kształt naszych naturalnych brwi, warto posłużyć się barwionym lub przezroczystym żelem zastygającym. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również specjalne mydełka, które pomagają ujarzmić niesforne włoski i utrzymują je we właściwej pozycji nawet przez wiele godzin.
8. MAKIJAŻ OCZU
To najważniejszy element makijażu wieczorowego. Cienie do powiek powinny być dobrane odpowiednio do naszej stylizacji, ale także do urody – tak, aby uwypukliły głębię naszych oczu. Przykładowo, z zielonymi tęczówkami doskonale współgra kolor fioletowy, a niebieskie oczy będą bardziej wyraziste, gdy otoczymy je kompozycją miedziano-pomarańczowych odcieni. Uzupełnieniem każdego makijażu wieczorowego jest intensywnie czarna kredka do powiek. Możemy zastosować ją na powiece ruchomej (w postaci kreski lub bazy pod smokey eye), a także na linii wodnej. Doskonałym wyborem jest Extasy Eye Pencil – wyjątkowo trwała, kremowa kredka do zadań specjalnych. Ostatnim krokiem w makijażu oczu jest tusz do rzęs. Extasy Mascara umożliwia maksymalne wydłużenie, pogrubienie i podkręcenie rzęs, co jest szczególnie ważne w mocnym, wieczorowym looku.
9. MAKIJAŻ UST
Jeżeli chcemy wykonać delikatny makijaż wieczorowy, dobrą praktyką jest nałożenie na usta kosmetyku w neutralnym kolorze. Szybką i efektywną opcją jest Chameleon Lip Balm. To lekki, odżywczy balsam w sztyfcie, w trzech odcieniach do wyboru: dodatkiem różowych, brązowych lub brzoskwiniowych pigmentów. Alternatywą, którą również warto wziąć pod uwagę, jest nałożenie dowolnej szminki w naturalnym kolorze i pokrycie jej transparentnym błyszczykiem Liquid Chameleon, który nadaje makijażowi ust soczyste i świeże wykończenie.
10. MGIEŁKA UTRWALAJĄCA
Zakończony makijaż warto spryskać produktem, który połączy ze sobą wszystkie uprzednio nałożone kosmetyki i dodatkowo przedłuży ich trwałość. Pomocne są tu wszelkiego rodzaju mgiełki i spraye utrwalające – wystarczy zdecydować się na jeden, który najbardziej odpowiada naszym upodobaniom i voilà! Makijaż wieczorowy gotowy!